top of page
Medicine Boxes

Hizmetlerimiz

İHRACAT

Sina Ecza Deposu olarak ülkemizden uluslararası sağlık sektörüne yapılan ilaç ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiriyoruz. Güvenilir üretici firmalardan temin ettiğimiz ilaç ürünlerini lokal hastane ve eczanelere (local hospital, local pharmacy) olarak hizmet veren müşterilerimizin yanı sıra farklı kıtalardaki çok sayıda ülkeye de toptancı (wholesaler) olarak ürün ihracatı yapıyoruz. 

20’ye Yakın Ülkeye İlaç İhracatı 

Sina Ecza Depomuzda anlaşmalı üreticilerimizden temin ettiğimiz ürünleri en iyi koşullar altında saklayarak ihtiyaç duyan müşterilerimize hızlı teslimat imkanıyla ulaştırıyoruz. 20’den fazla ülkede sağlık kliniği (healthcare clinic), özel hastane (private hospital), kamu (government), uluslararası ihaleler (international bidding), uluslararası yardım kuruluşları (international relief organizations), estetik kliniği (aestetics clinic) gibi pek çok alandaki müşterilerimize toptancı (wholesaler) hizmeti sağlıyoruz. Uzak mesafeye ulaştıracağımız soğuk zincir (cold chain) ilaçlarımızda en iyi koşulları oluşturarak ürünlerimizi sürekli olarak denetim altında tutuyor, bu sayede güvenli soğuk zincir ürün garantisi sunuyoruz. 

3000’den Fazla İlaç ve Tıbbi Ürün Exportu 

Tıbbın her alanında kullanılan 3000’in üzerindeki reçeteli ilaç, aşılar, OTC ürünleri, tıbbi teşhis ve tedavi cihazları, diyet ürünleri gibi birçok ürünü en güvenilir üreticilerden temin ederek optimum koşullar altında saklıyor, tüm bu ürünlerin yurt dışına ihracat (export) sürecini yönetiyoruz. Ürün arzımızı, olağan dışı ihtiyaçlara hızlı bir şekilde cevap verebilecek nitelikte tutmak adına tüm planlamalarımızı titizlikle yapıyor, bu anlamda ihtiyaçlarımıza cevap verebilecek hizmet anlayışına ve kaliteye sahip üreticilerle çalışıyoruz.

FIFO (First In First Out)

İlaç depoculuğunda güvenilirlik ve kalitenin sağlanmasında en büyük rolü depolama koşulları alıyor. Bunun bilinciyle planlayarak oluşturduğumuz depolarımızda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve denetlenen “Kalite Güvence Sistemi” gerekliliklerini uyguluyor, tüm yazılı kural ve yönetmeliklere uygun şekilde ürünlerimizi saklıyoruz. 

FIFO İlkesi ile Çalışan Güvenli Depolar 

Yaygın olarak FIFO şeklindeki kısa adıyla bilinen First in First Out ilkesi, önce üretilen ve depoya önce giren ürünün ilk önce satılması, elden çıkarılması veya kullanılması anlamına gelir. Ticari faaliyetlerde birçok farklı alanda uyulması gereken bu ilkeyi Sina İlaç Deposu olarak titiz bir şekilde uyguluyoruz. Güvenli saklama süreci boyunca 1000 metrekarelik depomuzun yanı sıra 10 metrekarelik soğuk zincir depolama alanımızda ürün giriş ve çıkışlarını FIFO ilkesine uygun olarak planlıyoruz.  Depolarımızda kontrollü stok sistemimiz sayesinde hiçbir ürünü bekletmeden, en iyi kalite ile müşterilerimize ulaştırıyoruz. 

Sevkiyatta Hız ve Kolaylık Sağlayan Lokasyon

 

Uluslararası sağlık sektöründe import ürünlerin temin edileceği firma seçiminde lokasyon da güvenlik ve kalite açısından büyük bir önem taşıyor. Bu gerekliliği göz önünde bulundurarak kurmuş olduğumuz Sina İlaç Depomuz havalimanına ve ambarlı limana yalnızca 20 dakikalık mesafede yer alıyor. Bu sayede yolda kaybedilecek zamanı minimuma indirirken gümrük aşamasında karşılaşılabilecek sorunlara en kısa sürede müdahale edebilme imkanı elde ediyoruz. Konumumuzun verdiği avantajla ürünlerimizi hızlı bir şekilde sevkiyata çıkarıyoruz. Zaman kaybının ve bundan kaynaklanacak kalite sorunlarının önüne geçiyoruz.

GÜVENLİ KALİTE POLİTİKASI İLE ULUSLARASI SEVKİYAT

Sina İlaç Deposu olarak güvenli depolama sürecinin ardından teslimata kadar ürünlerin aynı kalitede ulaşması için çeşitli sevkiyat yöntemlerinden yararlanıyoruz. Uluslararası ihracat yapan şirketimizde Avrupa, Kuzey Amerika, Uzak Doğu, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da yirmiyi aşkın ülkeye hızlı sevkiyat imkanı sunuyoruz. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları koşullar altında, lokasyonlarına uygun sevkiyat yöntemlerini tercih ederek ürünlerimizi güvenle ulaştırıyoruz.​

Kaliteyi Korumaya Yönelik Kutulama Seçenekleri

Sevkiyat öncesi hazırlık sürecinde ürünlerimizi türüne ve saklama koşullarına uygun şekilde müşterimize ulaştırabilmek adına gerekli planlamaları yapıyoruz. Müşteri tarafından talep edilen ölçü ve ağırlıklara uygun olacak şekilde ihracat konteynerleri, tripleks kutular, soğuk zincire uygun strafor kutular veya paletli sevkiyat gibi yöntemlerle ürünlerimizi sevkiyat için hazır hale getiriyoruz. Uygun nitelikli taşıma kutularına doğru şekilde yerleştirildikten sonra sevkiyata hazır hale gelen ürünlerimizi gerdirme ve çemberleme işlemlerinden geçiriyor, ardından hızlı sevkiyat için yola çıkarıyoruz.

 

Kara, Hava ve Deniz Yolu ile Sevkiyat İmkanı

İhracatını yaptığımız ürünlerin sevkiyat yöntemini belirlerken ürünün niteliği, miktarı, teslimat lokasyonu ve müşteri talepleri gibi faktörleri göz önünde bulundurarak size en uygun sevkiyat seçeneğini belirliyoruz. Kara, hava ve deniz yolu ile sevkiyat imkanı bulunan şirketimizde lojistik alanındaki her türlü yenilik ve teknolojik gelişmeyi yakından takip ediyor ve hızlıca uyum sağlıyoruz. Sevkiyat planlamasını yaparken müşterilerimize özel istekleri de göz önünde bulundurarak memnuniyet odaklı bir şekilde teslimatlarımızı gerçekleştiriyoruz.

bottom of page