top of page

GALENİK ÜRÜNLER

Sina Ecza Deposu olarak hastane ve eczanelerde sıklıkla kullanılan ve yüksek miktarlarda tüketilen galenik ürünleri üst düzey kalite ve hızlı teslimat ile müşterilerimize ulaştırıyoruz.


Galenik Nedir?


Galenik ürünler, ismini eski dönemde yaşamış bir tıp doktoru ve bilim insanı olan Galen’den alan, etkin kullanım için ilaç ham maddelerinin çeşitli şekillerde birleştirilerek hazırlanmış formlarıdır. Galenik ilaç veya ürünler, birlikte daha etkili olabilecek farklı ham maddelerin bir araya getirilmesiyle veya vücutta emilim oranının artırılması için ilaçların farklı maddelerle birlikte özel bir formda hazırlanması sonucunda elde edilir. Örnek vermek gerekirse hemen her sağlık kuruluşunda bulunan ve pansumanlarda antiseptik madde olarak kullanılan tentürdiyot, iyot ile poli-1-vinil-2 prolidon (povidon) karışımından oluşan bir çözelti ve galenik üründür. Bir diğer galenik ürün olan vazelin ise ham petrol, çeşitli yağlar ve balmumunun birleşiminden meydana gelir.


Hastane ve Eczane Ürünleri:


Sağlık kuruluşlarında ve eczanelerde sık sık tüketilen povidon

iyot, vazelin, hidrojen peroksit gibi galenik ürünler, her zaman ihtiyaç halinde olan ve sürekli olarak yeterli stokta bulundurulması gereken ürünlerdir. Güvenli paketleme, hızlı tedarik, yüksek adet kapasitesi gibi avantajlarla galenik ürünlerimizi müşterilerimize en uygun fiyat ile sunuyoruz. Bunların yanı sıra yerli üretim ve uluslararası pazarda tercih edilen yabancı markalardan temin ettiğimiz toptan ilaç ham maddeleri ve galenik ilaçlar ile müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda talep edilen ürünlerin tedariğini sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.


1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page