top of page

Kalite Politikası

Kalite

İnsan sağlığına özen gösterme bilinciyle oluşturulmuş Ortak Dağıtım ve Depolama El Kitabı ile Sağlık Bakanlığınca onaylanan bir "Kalite Güvence Sistemi" bulunuyor. Bu sistemi temel alan Sina Ecza Deposu olarak kaliteyi korumak adına kritik noktalardaki denetime ilişkin her türlü önlemi alıyoruz. Kalite için en önemli aşamalardan biri olan depolama sürecini titizlikle yönetiyoruz.

“Kalite Güvence Sistemi” İle Çalışan Akıllı Depolar

Güvenli ilaç için altın standartları içeren bu sisteme uygun olarak çalışan şirketimizde mal kabul, teslimat ve depolama alanlarımızı 7 gün ve 24 saat kameralarla izleyerek kayıt altına alıyoruz. Depomuza giren her ürünü, ilaç takip sistemi ile kontrol ediyor ve bu şekilde kabul ediyoruz. Güvenli bir şekilde teslim aldığımız ürünleri, kalite güvence sistemine uygun olarak tasarlamış olduğumuz akıllı depolarımızda muhafaza ediyoruz. Tüm depolama alanlarımızı sıcaklık ve nem izleme cihazları ile kontrol ediyor ve bilgisayar ortamında kaydediyoruz. Bilimsel standartlara göre güvenli olarak belirtilmiş sıcaklık ve nem aralıklarında değişiklik yaşanırsa; depo personellerimiz sesli ve yazılı uyarılarla uyarılıyor ve gerekli işlemlerin anında gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

Soğuk Zincir (Cold Chain) İlaçlar İçin Üst Düzey Kontrol

Saklama koşulları açısından oldukça hassas olan soğuk zincir ürünlerimizi profesyonel soğuk hava depolarımızda spesifikasyonlara göre saklıyor ve bunların da sıcaklık ve nem düzeylerini elektronik cihazlar yardımıyla kontrol ederek kayıt altına alıyoruz. Bu ürünlerin teslimat aşamasındaki soğuk zincir prosedürünü titizlikle uyguluyoruz. Soğuk zincir ilaçlarımızı onaylı ve kalibrasyonu yapılmış olan sıcaklık kayıt cihazlarımız ile kontrol ederek sevk ediyor, teslimatlarımızı gerekli kontrolleri gerçekleştirdikten sonra yapıyoruz. Teslimatlarımızı ürün gereksinimleri ve müşteri talepleri ile örtüşecek şekilde yazılı kural ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Tüm bu aşamalar esnasında eğitimli ve donanımlı personelimiz süreçte karşılaşılabilecek her türlü soruna anında müdahale edebiliyor. Bu sayede kalitemizi maksimum düzeyde tutuyoruz.

bottom of page