İlaçlar
Uygun
Ticaret

ORİJİNAL İLAÇ MI JENERİK İLAÇ MI ?

Jenerik ilaçların artması ile günümüzde bu sektörü çevreleyen birçok soru bulunur. Jenerik ilaçlar markalı muadilleriyle gerçekten aynı mı? Orjinali kadar iyi performans gösterir mi? Eğer aynı performansa sahipse neden daha uygun fiyatlı? Bu ilaçlar, orjinalleri ile aynı klinik fayda ve riskleri gösterir. Çoğu insan, jenerik ilaçların genellikle orjinal ilaçlara göre daha uygun fiyatlı satılmasından dolayı endişelenir. Ancak bu ilaçlar, orjinal ilaçlar kadar güvenli ve etkilidir. Bir ilaç şirketi piyasaya yeni bir ilaç sunduğunda, ilacın araştırma, geliştirme, pazarlama ve tanıtımına büyük miktarda harcama yapar. Jenerik ilaçların fiyatlarının daha uygun olmasının nedeni ise, yeni bir ilaç geliştirme ve pazarlama harcamalarının farklı olmasından kaynaklanır.
Jenerik ilaçlar, maliyeti düşürmek ve ilaçları uygun fiyatlarla daha fazla kişiye ulaştırmaya imkân tanır. Jenerik ilaçların eşdeğer olduklarının kanıtlanması gerekir. Bu çalışmaları Amerika'da FDA, Avrupa Birliği'nde EMEA ve Türkiye'de ise, Sağlık Bakanlığı gerçekleştirir. Dolayısıyla, jenerik ilaçların daha düşük kaliteli tesislerde üretildiği veya markalı ilaçlara göre kalitesinin daha düşük olduğu düşüncesinde hiçbir gerçeklik bulunmaz. Tüm ilaç üretim tesisleri için aynı standartları uygulanır ve birçok ilaç şirketi hem orjinal hem de jenerik ilaçlar üretir.
Jenerik İlaç Nedir?
Jenerik ilaç, orjinal ilaçla aynı kullanım amacına, etkilere, risklere ve güvenliğe sahip ilaçtır. Daha basit bir ifade ile jenerik ilaçlar, farklı markalar altında satılan ancak orjinal ilaçla aynı aktif maddeleri içeren ilaçlar olarak tanımlanabilir. Jenerik ilaçlar, muadil ilaç olarak da adlandırılır. Jenerik ilaçlar, orijinal markalı ilaçlar kadar hızlı ve etkili çalışır. Farklı renk, tat ve markaya sahip olsa da, aynı tıbbi etkilere sahiptir. Eşdeğer bu ilaçlar, biyolojik ilaçlara oranla daha basit yapıda bulunan kimyasal bir ilacın orjinali dikkate alınarak üretilir. Jenerik ilaç, orjinal ilaç ile aynı etkiye sahip olmalı ve aynı tedavi sonucunu veriyor olmalıdır.
Yeni bir ilaç keşfedildiğinde, onu keşfeden şirket, diğer şirketlerin ilacı üretmesini ve satmasını engellemek için patent başvurusunda bulunur. İlacı geliştiren şirkete ilacı satma konusunda bir patent verilir. Yeni ilaçlar, başkalarının aynı ilacın jeneriklerini satmasını yasaklayan patentlerle korunur. İlaç üretim piyasasında patent koruma süresi, aktif maddenin belirlenmesinden itibaren genellikle 20 yıldır. İlacın geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi gibi şartlar düşünüldüğünde patent koruma süresi ortalama 5-10 yıl arasında olur. bir Verilen patent koruma süresi dolmak üzereyken diğer ilaç üreticileri ilacın jenerik versiyonlarını üretmek ve satmak için başvuruda bulunabilir. Başvuran şirketlerin benzer bir ilacı üretmesine izin verilirse bu üretilen ilaç jenerik ilaç olur. Aynı ilaçlarda marka ve isim farklılığına yol açan faktörün sebebi budur.
İthalat yolu ile Türkiye'ye gelen jenerik ilaçların da onay alabilmesi için orjinal muadilleriyle aynı yüksek standartları karşılaması gerekir. Jenerik yani muadil ilaçlar, günlük hayatta kullanılan orjinal ilaçlara farklı bir alternatif olarak ulaşım kolaylığı sağlar. Birden fazla jenerik ilaç, piyasada rekabet yaratır ve fiyatların düşmesine sebep olur. Bu da, ilaç rekabetini artırarak hastaların ilaçlara erişimini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Eşdeğer ilaç kullanımının desteklenmesi, Türkiye'nin sektördeki konumu açısından rekabet gücü ve ihracat kapasitesinin arttığını gösterir.
Orjinal İlaç ve Jenerik İlaç Arasındaki Fark Nedir?
Orjinal ilaç ve jenerik ilaçlar arasındaki fark, ilaçların üretildiği koşullardadır. Ayrıca orjinal ve jenerik ilaçların aktif olmayan bileşenleri farklı olabilir. Bu farkı, ilaç etiketindeki bileşen listesine bakarak görebilirsiniz. Jenerik ilaç şirketleri orjinal ilaç şirketleri ile aynı yatırım maliyetlerini karşılamazlar. Bu nedenle jenerik ilaçların fiyatları daha uygun olabilir.
Yasalar, jenerik ilaçların tam olarak orjinal ilaçlara benzemesini yasaklar. Bu farklılıklar genellikle boyut, şekil ve rengi belirlemeye yardımcı olan boyalar, dolgu maddeleri ve koruyucular gibi kullanılan aktif olmayan bileşenlerden kaynaklanır. Bu farklılıklar, ilacın performansını, güvenliğini veya etkinliğini etkilemez. Hastaların doktor reçetesine uymalarının tavsiye edilmesinin nedeni budur. Çünkü doktorunuz vücudunuzda olumsuz reaksiyona neden olabilecek belirli bir ilaçtaki geçmişinizi ve bazı aktif olmayan bileşenleri eşleştirebilir. Doktorunuz reçetenizdeki ilacın ikamesine izin veriyorsa jenerik ilacı kullanabilirsiniz.
Piyasada ilk olmak çok zaman ve para gerektirir. İlaç keşfedilir, araştırılır, test edilir, geliştirilir, üretilir ve pazarlanır. İlaç şirketi, gerçekleştirmesi yıllar alan bir dizi laboratuvar çalışması yaparak ilacın güvenli ve etkili olmasını sağlar. Şirket ilk onayı aldığında ilaca bir marka adı vererek müşterilerine pazarlar.
Yasalar, ilaç üreticilerinin bir ilacın aktif ve inaktif bileşenlerini etiketinde listelemelerini şart koşar. Yasalar ayrıca jenerik ilaçların aynı aktif içerik ve kalitede olmasını talep eder. Aynı aktif bileşen, farklı ülkelerde farklı marka isimlerine sahip olur. Marka farklılıklarını yansıtması amacıyla jenerik ilaçlar, görünüm, renk, tat ve şekil bakımından orjinal ilaçlar ile tam olarak aynı değildir. Bu farklılık, ilacın ismi alanında da bulunur. Sonuç olarak, aynı aktif maddelerle farklı ilaç isimleri alırsınız.
Özetle, tıpta daha iyi bir erişim herkes için önemlidir. Jenerik ilaçlar da daha fazla noktaya daha kolay ulaşım sağlayarak iyileşme süreçlerine destek olabilir. Siz de, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti için 25 yıllık deneyim, değişen gereksinimlere çözüm sunan profesyonel, dinamik ve güvenilir yaklaşım ile Sina Ecza Deposunu tercih edebilirsiniz.

... Sina Eczane
2022-07-22
İlaçlar
Uluslararası
Uygun

İLAÇ DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜN ÖNEMİ NEDİR?

Herhangi bir üreticinin nihai hedefi, ürünlerini ve hizmetlerini müşteriye pazarlamaktır. Bu nedenle, ürünlerinin sektöre dağıtımını gerçekleştirebilecekleri bazı kanallara ihtiyaçları vardır. Distribütörler bu süreçte devreye girer. Dağıtım ve dağıtıcı ilaç tedarik zincirinde anahtardır. İlaç distribütörleri, üreticilerin eczanelere ürün sağlamasını kolaylaştırarak sağlık sisteminde hayati bir rol oynar. Hastalara tedavi sağlamak için perde arkasında çalışarak ilaçların sorunsuz ve güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur.
Eczaneler, hastaneler ve uzun süreli bakım tesislerinde hastaların ihtiyaç duyduğu ilaç veya ürünlerin stoklarının tükenmemesi için ilaç distribütörleri kesintisiz çalışır. İlacın güvenliğini ve bütünlüğünü sağlayan kalite standartlarını oluşturmak ve sürdürmek, distribütörlerin ana amacıdır.
Verimli ve güvenilir ilaç dağıtımı için sistem, ilaç ve ürünlerin kayıt altına alınmasını, raporlanmasını ve doğru yere gönderilmesini sağlar. Distribütörlerin genel amacı, ilaçların kolayca erişilebilir olmasını ve kullanıma uygun şekilde ulaşmasını sağlamak olarak belirtilebilir.
İlaç Distribütörleri Nasıl Çalışır?
Distribütörler, güvenli ve verimli teslimat sağlamak için yenilikçi teknolojilerden yararlanarak karmaşık bir tedarik zincirini yönetir. Distribütörler, ülke genelindeki depolarda ve dağıtım merkezlerinde depolamak için doğrudan ilaç üreticilerinden ilaçları ve diğer tıbbi ürünleri satın alır. Eczaneler, hastaneler ve sağlık hizmeti sağlayıcıları, ihtiyaç duydukları ilaç ve ürünler için distribütörlere sipariş verir. Distribütörlerde bu siparişleri teslim eder. İlaç distribütörlüğü anlaşmaları ile aynı zamanda medikal ürünlerin, ilaçların ithalat ve ihracat işlemleri de sorunsuz gerçekleşir.
Distribütörler ilaç üretmez, reçete yazmaz veya ilaç tanıtımını yapmaz. Sağlık hizmeti sağlayıcınızın reçete ettiği ilaçların hastanenize, eczanenize ve diğer yerlere emniyetli ve güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlamaya yardımcı olur. İlaç dağıtımı kesintiye uğrar veya yanlış yönetilirse, üreticiler ilaçları hastalara, hastaneler ve eczanelere uygun, güvenli ve zamanında ulaştıramayabilir. Bu durumda, sağlık sisteminin aksamasına ve hastaların hayatının riske girmesine sebep olabilir.
Sağlık alanında distribütörler, uzman lojistik hizmetleri, teknolojik destek ve çözümler sunar. Distribütörler, ilaçların uygun bir şekilde saklandığından ve teslim edildiğinden emin olmak için tedarik zincirinin güvenliğini sürekli olarak izler, korur ve geliştirir. Stratejik yatırımlar sayesinde Türkiye’nin sektördeki konumu, son derece kapsamlıdır. Özellikle ülkenin jeopolitik konumu nedeniyle Türkiye, küresel ilaç pazarının ayrılmaz bir parçasıdır.
İlaç Distribütörlerinin Sektördeki Yeri
İlaç distiribütörleri, reçeteli ilaçlara güvenli, hızlı ve düşük maliyetli erişim sağlayarak farmasötik tedarik zincirinin başında yer alır. Bununla birlikte, sürekli gelişen sağlık ekosisteminde, yeniliğe sürekli yatırım yapan distribütörler, hastalara ve tedarik zinciri ortaklarına değer katmayı amaçlar. Distribütörlerin rolleri, özel ilaçların ve katma değerli hizmetlerin sürekli büyümesi dâhil olmak üzere çeşitli faktörlerden etkilenir. Gelişen ve sürekli değişen sağlık sisteminde doğru ilaç distribütörünü seçmek her zamankinden daha önemlidir. Burada göz önünde bulundurulacak bazı kriterler şu şekilde belirtilebilir:
• Distribütörlerin envanterlerinin güvenli olduğundan ve sağladıkları hizmetlerin eczanelerin hastalarına daha iyi hizmet vermesine yardımcı olacağından emin olmak için gereken özeni göstermesi gerekir.
• Doğru distribütör, sektör yasaları ve yönetmeliklerine tam olarak uymalıdır.
• İlaçların orjinal olmasını sağlamalı ve üreticilerden eczanelere veya diğer kurumlara güvenli bir şekilde dağıtmak için saklama, emniyet gibi konularda en iyi uygulamaları kullanmalıdır.
• Doğru distribütör, sahte ilaçların tedarik zincirine girme riskinin en aza indirilmesini sağlamak için bir dizi pratik önlem uygular. Üretici ve tedarikçilerini dikkatli bir şekilde seçer, numune kontrolleri gerçekleştirir. Özellikle personelini eğitir ve faaliyetlerinin bir parçası olarak çalışanları için bilinçlenme eğitimleri düzenler.
• Eczacılar, hastaneler ve hastalar için değişen koşullara uyum sağlayacak şekilde yeni çözümler üretebilir.
• Depo kullanımını optimize eder.
• Distribütörlerin sağladığı hizmetler, hastalar tarafından görülmez ancak tedarik zincirinde hastaya muazzam fayda sağlayan bu hizmetler sağlık sistemine değer katar.
Sonuç olarak, ilaç distribütörleri, ilaç endüstrisinin kalbidir. Vatandaşlar için tüm sağlık ürünleri ve hizmetlerinin karmaşık tedarik zinciri ihtiyaçlarına özel çözümler sunar. Tedarik zincirindeki tüm paydaşların güvenilir tedarik zinciri ortaklarıdır. Onlar sayesinde sağlık kuruluşlarının stokları tükenmez ve sağlık sistemi aksamadan devam eder. Aynı zamanda ilaç üreticileri dağıtım görevini yerine getirmek için önemli miktarda mali, lojistik ve personel kaynakları harcamak zorunda kalmaz. Siz de, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler bulmak için uluslararası toptan ilaç ihracatında uzman personel kadrosu ve 25 yıllık sektör tecrübesi ile hizmet veren Sina Ecza Deposunu tercih edebilirsiniz.

... Sina Eczane
2022-07-22
İlaçlar
Uluslararası
İhracat

ULUSLARARASI İLAÇ PAZARLAMA FAALİYETLERİNDE ÖNE ÇIKANLAR

Uluslararası İlaç Pazarlama Faaliyetlerinden Öne Çıkanlar
Ürün pazarlama faaliyetleri, yeni ürünlerin geliştirilmesi veya mevcut ürünlerin değiştirilmesi ve bu ürünlerin mevcut veya yeni Pazar günlerine sunulması ile ilgilidir. Pazar günleri dünya, ilaç şirketlerini mevcut pazarlarını genişletmeye ve sürekli olarak yeni pazarlar aramaya zorluyor. Farmasötik pazarlama, tıbbi ilaçların reçete edilmesini, tedarik edilmesini, satın alınmasını veya kullanımını teşvik etmek amacıyla üreticiler tarafından yürütülen tüm bilgilendirici ve ikna edici faaliyetler olarak tanımlanmaktadır. Bu faaliyetler, reklam, bire bir satış ziyaretleri, ücretsiz numuneler, tedavi kararlarını etkileyebilecek eğitim ve bilimsel etkinliklere sponsorluk gibi bir dizi faaliyeti kapsamaktadır.
İlaç firmaları satış gelirlerinin büyük bir kısmını tanıtım faaliyetlerine harcamaktadır. Üreticilerin ilaç geliştirme maliyetlerini karşılayabilmesi ve yatırım getirisi alabilmesi için her yeni ilacın satılması gerekir. Üreticiler, yeni ilacın amaçlanan etkiye yeterli ölçüde sahip olduğunu kanıtlamalıdır.
İlaç Pazarlama Teknikleri Nelerdir?
İlaç firmalarının pazarlama faaliyetleri coğrafi bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Uluslararası ilaç pazarlama faaliyetleri şu şekilde sıralanabilir:
Satış Temsilcileri: Satış personeli istihdam etmek ve daha sonra yeni müşteriler oluşturmak istediğiniz bölgelere ve Pazar günleri atamak için geleneksel yöntem bugün hala yaygın olarak kullanılmaktadır.
Ücretsiz Numuneler: En büyük kategori, ilaçları tanıtmak için hekimlere bire bir ziyaretlerde bulunan ve genellikle reklamı yapılan ilaçların ücretsiz numunelerini sağlayan satış temsilcileridir. Ayrıca gelişmekte olan ülkelerde ve geçiş ekonomilerinde, eczacılara belirli satış hacimlerinin elde edilmesiyle bağlantılı olarak hediye verilmesi de pazarlama faaliyetlerinin önemli bir bileşenidir.
Doğrudan Tüketiciye Reklam: Çoğu ülke, reçeteli ilaçların doğrudan tüketiciye reklamını yasaklar. Çoğu ülke, reçetesiz satın alınabilecek ilaçların halka açık reklamlarına izin vermektedir. Ancak, reçeteli ilaçların reklam yoluyla doğrudan tüketiciye ulaşmasına izin veren Amerika Birleşik Devletleri ve Yeni Zelanda'da bile çoğu pazarlama faaliyeti sağlık profesyonellerini hedef almaktadır. Birçok yoksul ülkede ise yalnızca reçeteli ilaçlar hem doğrudan satılmakta hem de halka reklamı yapılmaktadır.
Müşteri Etkileşimleri: Bu aktivite, ilgi çekici içerik ve deneyimler yaratmayı amaçlar. Bu şekilde etkileşimi ve katılımı teşvik eder.
Dergi ve Basılı Yayın Reklamcılığı: Dergiler ve yayınlar, müşteri tabanının oluşturulduğu farklı seviyelerde bir pazarlama faaliyetini temsil eder. Hedef kitleye reklam vermek isteyen ilaç firmaları bu yöntemi kullanabilir.
Bilimsel Araştırma: İlaç ve biyoteknoloji şirketleri, klinik araştırma yönetim süreçlerini bilimsel araştırmalar yoluyla pazarlayabilirler.
Arama Motoru Optimizasyonu: Günümüzde çok sayıda ilaç firmasının Aralık ayında görünürlüğünü artırmak için dijital öncelik stratejileri.
Sosyal Medya Platformları: Bu platformlar, pazarlama hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için hem organik hem de ücretli yollarla hedeflenebilecek ilgili kişilerden oluşan bir hedef kitle sağlar.
E-postalar ve E-promosyonlar: Kuruluşlar belirli bir ücret karşılığında e-posta listeleri kiralayabilir. Böylece ürünlerini o e-posta listesindeki abonelere satabilir.
İlaç Pazarlamasının Olumlu ve Olumsuz Sonuçları Nelerdir?
Promosyona dayalı Pazar genişlemeleri karlılığı artırır, ancak uygunsuz ilaç reçetesi riski gibi olasılıkları da beraberinde getirebilir. İlaç Pazar artan sağlık harcamaları ile hızla büyümeye devam ediyor.
İlaç pazarlama yöntemlerinin bazı olumlu katkıları olabilir. Bunlar:
• Hastaları bir sağlık görevlisiyle iletişime geçmeye yönlendirmek
• Ürün rekabetini teşvik etmek ve fiyatları düşürmek olarak da tanımlanabilir.
İlaç pazarlama yöntemlerinin de bazı olumsuz etkileri olabilir. Bunlar:
• İlacın yararlarının aşırı vurgulanması
* Güvenlik profilleri tam olarak bilinmeden yeni ilaçları teşvik etmek
• Aşırı ilaç kullanımına neden olmak
• Sağlık görevlileri ve hastalar arasındaki ilişkiler zorlama olarak deşifre edilebilir.
Tüm bu olumlu ve olumsuz etkilerine ek olarak, sağlık sistemlerinde doğrudan tüketiciye yönelik reklamların klinik ve ekonomik etkileri konusunda daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır.
Pazarlama Faaliyetleri İlaç Kullanımını Etkiler mi?
Yapılan araştırma sonucunda pazarlama faaliyetlerinin reçete yazma ve ilaç kullanım kararları üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğu belirtilmektedir. Ücretsiz numune verilmesinin de bu kararları etkilediği görülmektedir. Reçeteli ilaçların doğrudan tüketiciye reklamının ilaç reçeteleme ve kullanımını etkilediğine dair kanıtlar sunulmaktadır. Buna rağmen, tüketiciye yönelik reklamların yasak olduğu durumlarda bile, halkı hedefleyen reklam kampanyalarının satışları etkileyebileceğine dair kanıtlar vardır.
Gereksiz veya uygunsuz ilaç kullanımından kaynaklanan zarar potansiyeli nedeniyle, ilaç tanıtımı diğer reklam türlerine göre daha fazla düzenlemeye tabidir.Bir ilacın pazarlama için onaylanması için aşağıdaki noktaların onaylanmış bilgilerinin incelenmesi gerekir:
• Ürün özellikleri ve kullanım koşulları
• İlacın tedavi etmeyi amaçladığı durum veya koşullar
• Uygun hasta popülasyonunu seçin
* İlacın dozu ve uygulama yöntemi
* Kontrendikasyonlar ve ilacın gözlemlenen faydası
İlaçların tanıtımını düzenleyen düzenlemeler genellikle onaylanmış ürün bilgileriyle tutarlılık gerektirir. İlaçların piyasaya sürülmesi, kullanım hacimlerinin artması ve en yeni, en pahalı ürünlerin kullanımının teşvik edilmesi yoluyla ilaçların maliyetleri üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.
Sonuç olarak, ilaç şirketlerinin gelişmeye devam edebilmeleri için, sağlıklarının önemli olduğunun daha fazla farkında olan ve bütünsel sağlık sonuçlarına daha fazla odaklanan hastalarla iletişim kurmaları gerekiyor. Bu, doğru bilgiyi iletmek için uygun kanalları kullanarak ilaçların ötesine geçerek hastalara odaklanmak anlamına gelir. Sektörde 25 yıllık tecrübeye sahip olan ve müşterisini önemseyen Sina Ecza Deposu ile müşterilerinizin güvenli ve kesintisiz sağlık hizmeti almalarını da sağlayabilirsiniz.

... Sina Eczane
2022-07-22
Maske
Eldiven
Yerli

GALENİK ÜRÜNLER


Sina Ecza Deposu olarak hastane ve eczanelerde sıklıkla kullanılan ve yüksek miktarlarda tüketilen galenik ürünleri üst düzey kalite ve hızlı teslimat ile müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Galenik Nedir?
Galenik ürünler, ismini eski dönemde yaşamış bir tıp doktoru ve bilim insanı olan Galen’den alan, etkin kullanım için ilaç ham maddelerinin çeşitli şekillerde birleştirilerek hazırlanmış formlarıdır. Galenik ilaç veya ürünler, birlikte daha etkili olabilecek farklı ham maddelerin bir araya getirilmesiyle veya vücutta emilim oranının artırılması için ilaçların farklı maddelerle birlikte özel bir formda hazırlanması sonucunda elde edilir. Örnek vermek gerekirse hemen her sağlık kuruluşunda bulunan ve pansumanlarda antiseptik madde olarak kullanılan tentürdiyot, iyot ile poli-1-vinil-2 prolidon (povidon) karışımından oluşan bir çözelti ve galenik üründür. Bir diğer galenik ürün olan vazelin ise ham petrol, çeşitli yağlar ve balmumunun birleşiminden meydana gelir.
Hastane ve Eczane Ürünleri:
Sağlık kuruluşlarında ve eczanelerde sık sık tüketilen povidon iyot, vazelin, hidrojen peroksit gibi galenik ürünler, her zaman ihtiyaç halinde olan ve sürekli olarak yeterli stokta bulundurulması gereken ürünlerdir. Güvenli paketleme, hızlı tedarik, yüksek adet kapasitesi gibi avantajlarla galenik ürünlerimizi müşterilerimize en uygun fiyat ile sunuyoruz. Bunların yanı sıra yerli üretim ve uluslararası pazarda tercih edilen yabancı markalardan temin ettiğimiz toptan ilaç ham maddeleri ve galenik ilaçlar ile müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda talep edilen ürünlerin tedariğini sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

... Sina Eczane
2022-07-22
Maske
Yerli
Sonda

TIBBİ SARF MALZEMELER


Hastanelerde ve kliniklerde gün içerisinde sürekli olarak kullanılan ve hızlıca tükenebilen tıbbi sarf malzemelerini Sina Ecza Deposu olarak birinci kalitede tedarik ederek müşterilerimize ulaştırıyoruz. Hem yerli üretimi yapılan ürünlerden hem de uluslararası markalara ait sarf malzemelerden seçenekler sunuyor, müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda farklı türdeki ürünler temin ederek depolarımızda sürekli olarak yeterli miktarda ürün bulunduruyoruz.

Acil İhtiyaçlar İçin Hızlı Sevkiyat
Sürekli tüketim halinde olması nedeniyle tıbbi sarf malzemelerinde ihtiyaç duyulan miktarlar dönemsel farklılıklar gösterebiliyor. Bazı dönemlerde daha fazla tüketim söz konusu olduğunda müşterilerimizin acil ihtiyaçları doğabiliyor. Bunları karşılayabilmek adına hızlı sevkiyat ve yüksek tedarik kapasitesi imkanlarını bir arada sunuyoruz. Kan alma tüpü, galoş, bone, kateter, sonda, cerrahi önlük, disposable bistüri ve daha yüzlerce sarf malzemesini dünya standartlarındaki yüksek kalite ürünler arasından temin ederek en uygun fiyat ile müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Güvenilir Birinci Kalite Sarf Malzemeleri
Tıbbi sarf malzemelerinde kayıpların önlenmesi ve tıbbi işlemlerin en sağlıklı şekilde yürütülmesi en yüksek kalitedeki ürünlerin kullanılması ile mümkündür. Sina Ecza Deposu olarak satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin en kaliteli malzemelerden üretilmiş olan dünya standartlarında olmasına özen gösteriyoruz. Bu sayede dayanıksızlık veya üretim hatası gibi nedenlerden kaynaklı ürün kayıplarının önüne geçiyoruz. Ülkemizdeki mevcut piyasaya ürün sunmanın haricinde dünyanın çeşitli ülkeleri ile import (ithalat) ve export (ihracat) işlemleri yürüterek gerekli ithal ürünleri ülkemize getirirken yerli üretimdeki ürünlerimizi ise yurt dışına ihraç ediyoruz.

... Sina Eczane
2022-07-22
Sektör
Maske
Eldiven

OTC ÜRÜNLERİ


OTC ürünleri, “Over the Counter” teriminin kısaltması olup tezgah üstü ürünler veya reçetesiz satılabilecek ürünler anlamına gelen ürün grubunu ifade eder. Sina Ecza Deposu olarak yasal mevzuatlara bağlı şekilde güvenilir ve yüksek kaliteye sahip OTC ürünlerini müşterilerimize sunuyoruz. Ulusal ve uluslararası düzeyde en fazla bilinen ve en kaliteli olarak kabul edilen markalarla iş birliği içerisinde çalışarak ihtiyaç duyulan ürünleri müşterilerimize hızlı bir şekilde istenilen miktarda ulaştırıyoruz.

Yüklü Siparişleri Karşılayabilen Stoklar
Basit ağrı kesici ilaçlar, çeşitli kremler, vitamin takviyeleri, sindirim sistemini düzenleyen bazı ilaçlar gibi eczaneden reçetesiz alınabilen ürünler OTC ürünleri olarak geçiyor. Herhangi bir reçeteye ihtiyaç duyulmadan günlük olarak herkes tarafından satın alınabilen OTC medikal ürünler en fazla satışı yapılan ve sürekli olarak sipariş geçilmesi gereken bir ürün grubudur. Bu nedenle Sina Ecza Deposu olarak bu grupta yer alan ürünlerin stoklarını sürekli olarak güncelliyor, beklenmeyen yüklü siparişleri karşılayabilecek şekilde ürün takibimizi titizlikle yapıyoruz. İnsanların yaşam kalitesini artırmak, genel sağlık hallerini iyileştirmek veya gündelik sorunlarına çözüm bulmak için tercih ettiği elden satılan bu tür ürünlerde aynı zamanda çeşitlilik imkanı da sunabilen geniş bir ürün portföyüne sahibiz.

OTC Grubu İlaçlarda Yüksek Kapasiteli İhracat
İlaç ihracatında lider bir marka olarak yıllardır hizmet veren Sina Ecza Deposu olarak OTC ürünleri grubunda ihracat konusunda da oldukça aktif rol oynuyoruz. Ülkemizden ihracat (export from Turkey) yapılan geniş ürün kataloğumuz içerisinde OTC ürünleri çok önemli bir yer kaplıyor. Dünya genelinde ihtiyacın çok fazla olduğu bu ürünlerde hedef kitlenin tercihlerini gözeterek yüksek kaliteli ürünler bulunduruyoruz. En uygun fiyat ile yerel pazara sunmanın yanında aynı zamanda bu ürünlerin uluslararası anlamda ihracatını da gerçekleştiriyoruz.

... Sina Eczane
2022-07-22